Понеділок
26.10.2020
01:10
Вітаю Вас Гість
RSS

Полтавський ДНЗ №42 "Зайчатко"
Головна Реєстрація Вхід
Річний звіт про діяльність закладу »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіт завідувача Закладу дошкільної освіти № 42 «Зайчатко» про підсумки роботи за 2017 – 2018 н. р.

та перспективи розвитку закладу на 2018-2019 н. р.

 

Від 22.05.2018

 

У 2017-2018 н. р. заклад працював за програмою «Дитина» з пріоритетними завданнями:

  1. Удосконалення роботи з формування у вихованців навичок мовленевого спілкування і ефективної взаємодії з однолітками як основи успішного навчання у школі.
  2. Поглиблення роботи з формування в дітей дошкільного віку громадянсько- патріотичної компетентності засобами екологічного виховання.
  3. Активізація впровадження та використання сучасних інноваційних технологій та нововведень у освітній простір дошкільного навчального закладу.
  4. Продовження роботи по збереженню психоемоційного та фізичного здоров'я дітей шляхом формування морально-фізичних якостей, зміцнення здоров’я через оздоровче спрямування освітнього процесу.

Педагоги послідовно та наполегливо працювали над виконанням даних завдань. З метою набуття практичного досвіду, вихователі систематично відвідували методичні об’єднання міста, на яких педагоги інших закладів ділилися своїм вдалим досвідом та цікавими ідеями з наступним обговоренням на нарадах при завідувачу отриманих рекомендацій, що сприяло покращенню якості роботи педагогів.

У листопаді 2017 року колектив ДНЗ № 42 приймав участь у міському тижневику педмайстерності, де вже вихователі нашого закладу ділилися своїми здобутками. Відкриті покази підготували вихователі Сизоненко Л.В., Макаренко К.І., Бовкун С.Г., Волкова О.Г.

Розвитку творчих здібностей та підвищення професійної компетентності педагогів сприяли колективні перегляди занять та виховних заходів з дітьми різного віку. 12 ( 100%) педагогів підготовили і провели відкриті заходи.

Відповідно до річного плану роботи в дошкільному закладі були проведені педагогічні ради, семінари-практикуми, майстер-класи, в ході яких були розглянуті актуальні питання роботи дошкільного закладу

Творчість та креативність педагоги показали у квітні 2018, коли ДНЗ № 42 прийняв участь у конкурсі «Великодні традиції народів України та Європи», у рамках проведення міського фестивалю «Великодня писанка», де посів 3 місце.

У травні 2018 р у міському етапі конкурсу «Сузір’я талановитих дітей», наш вихованець, Романенко Нікіта, посів 1 місце у номінації художня творчість.

У 2017-2018 н.р. 3 досвідчених вихователя пішли у декретну відпустку, а на їх місце прийшли 3 студентки 4 курсу дошкільного факультету. У зв’язку із цим, у 2017-2018 навчальному році в закладі працювала «Школа молодого вихователя», на засіданнях якої розглянуті питання планування освітнього процесу, організації різних видів навчальної та ігрової діяльності, роботи з батьками. Наставники Сизоненко Л.В., Лук’яненко А.А. забезпечили показ занять за потребою малодосвідчених вихователів, що сприяло підвищенню активності педагогів, вміння володіти колективом дітей, прояві креативного підходу до роботи. Після практичних навчань, методичної допомоги, спостережень за роботою молодих вихователів ( Вовк В.В., Палочки А.А., Шкуратько І.О.) та за опитуванням батьків, можна зробити висновок, що стажування молодих вихователів пройшло успішно та вони користуються повагою серед дітей та батьків.

У закладі з метою покращення фізичного здоров’я дітей та збільшення опірності організму проводиться робота з впровадження дихальної гімнастики за методикою К.Бутейка, гімнастики для укріплення зору, профілактика плоскостопості, продовжується виконання вправ з фітотерапії та дихання над сольовою лампою.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно с профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці. Протягом року регулярно і своєчасно проводилися інструктажі, навчання по дотриманню ТБ, дане питання систематично розглядалося на виробничих нарадах, нарадах при завідувачі. Робота з профілактики травматизму проводилася також із дітьми та їх батьками. Випадків дитячого травматизму під час організації освітньо - виховного процесу протягом року не зареєстровано.

Згідно з річним планом роботи та з метою закріплення отриманих теоретичних знань про небезпеки, що трапляються, або можуть виникнути на відповідній території, про їх причини, наслідки для людей і навколишнього середовища та відпрацювання практичних дій з особистої безпеки і захисту дітей під час надзвичайних ситуацій в ДНЗ в жовтні та травні проведено Тижні безпеки дитини, до яких включили і День ЦЗ. Вчасно проводиться перезарядка вогнегасників. Оновлені плани евакуації на випадок надзвичайної ситуації, пам’ятки щодо дій при загрозі тероризму для вихователів та батьків, опрацьовані нормативні документи. Під керівництвом завідувача вчасно проводиться обстеження на виявлення та усунення небезпечних чинників на території і в будівлі закладу з відповідним оформленням актів та усуненням недоречностей.

Упродовж 2017-2018 року у закладі здійснювався контроль за якістю харчування на усіх етапах приготування їжі, починаючи із уважного прийняття якісної сировини, збереження продуктів у коморі та овочесховищі, так і на етапі приготування їжі та роздачею на групах. Діти вживати завжди якісну їжу.

Психологічну службу ДНЗ №42 «Зайчатко» очолюють практичний психолог «I категорії» Тур Любов Анатоліївна та практичний психолог «ІІ категорії» Подоляк Тетяна Олександрівна. Згідно з планом роботи практичними психологами було проведено: діагностику емоційного стану дітей (в рамках контролю за адаптацією); психодіагностичне обстеження готовності до школи з метою визначення рівня сформованості різних психічних функцій; вивчення індивідуальних особливостей дітей, їх здібностей до різних видів діяльності з метою виявлення обдарованих дітей та забезпечення індивідуального підходу в навчально-виховному процесі; групові та індивідуальні психокорекційні заняття для дітей з проблемами в особистісній та пізнавальній сферах. У жовтні 2017 практичним психологом Тур Л.А. надавались практичні поради та показ заняття перед слухачами ПОІППО ім. Остроградського. Протягом березня – травня 2018 року практичними психологами було здійснено вивчення готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. Вихователем-методистом закладу була проведена педагогічна діагностика рівня компетентності дітей всіх вікових груп.

Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у всіх вікових групах, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

У всіх групах створене доцільне розвивально-предметне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.

Крім цього в закладі було проведено моніторингове дослідження рівня знань дітей дошкільного віку за розділами програми «Дитина»

 • знання діти мають з соціально-морального, художньо-естетичного розвитку. 72%. вихованців мають гарні знання з художньо-естетичного розвитку (володіють різноманітними матеріалами для творчості, достатньо сформовані навички з ліплення та інше). 80 % дітей беруть активну участь у театральній діяльності, полюбляють займатися ручною творчістю, дають естетичну оцінку власним творам та творам однолітків, знають жанри музичного та образотворчого мистецтва, вміють співати, танцювати, грати на музичних інструментах. 79% дітей знає емоційні еталони взаємин з людьми, намагаються завжди досягти успіху та підтримують товаришів, орієнтуються у назвах та специфіці прояву людиною основних емоцій, переживають за успіх власної діяльності та діяльності однолітків, керуються у спільній діяльності груповими інтересами, поважають своїх товаришів, дотримуються загальноприйнятих моральних норм і правил поведінки. Проте, завдання, де потрібно застосовувати власну творчість, викликають певне труднощі.

86% дошкільників мають достатні знання про тваринний і рослинний світ, про оточуючий предметний світ. Але 24% мають часткові знання про властивості твердих тіл , способи виробництва предметів. Так, рівень засвоєння у молодшій №1 групі 77%, молодшій №2 76%, середній групі 82%, старшій №1 87%, старшій №2 90%

Діти старшого дошкільного віку під час гри добре вміють використовувати предмети-замінники, іграшки, придумувати нові правила гри, знають по декілька ігор та вміють їх організовувати. Але не достатньо сформовані навички спільних дій під час ігор, вміння добиватися відповідного результату. У дітей спостерігаються навички соціалізації та морально-етичної поведінки. В загальному повністю оволоділи навичками ігрової діяльності 52% дітей, частково - 48% дітей.

75% граматично правильно будують речення, вільно спілкуються з дітьми, батьками, дорослими, мають достатній словник для позначення особливостей, дій, пов’язаних з усіма сферами життєдіяльності, проявляють інтерес до навчання грамоти. Відповідно до моніторингу, молодша №1 група 62%, молодша №2 група 61%, середня група % 72, старша №1 90%, старша №2 92%.

Сформовані уявлення у дітей про національні звичаї та традиції, столицю України, рідне місто (90%). Так, за підсумковими заняттями, молодша №1 група 78%, молодша №2 група 75%, середня група 86% старша№1 92%, старша №2 96%. Всі діти старших груп усвідомлюють, що вони є громадянами України; впізнають Державний прапор України, знають та поважають символіку України, вміють поводити себе під час слухання Гімну України та міста Полтави. У дітей достатньо сформовано утвердження в свідомості і почуттях патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю, нових ставлень до історії, культури, традиціїв та звичаїв українського народу, відданості Україні.

Достатні знання діти мають з фізичного розвитку та ОБЖД, знають та виконують правила техніки безпеки при проведенні фізкультурних занять, розваг, прогулянок. 90% свідомо ставляться до власного здоров’я, дотримуються правил безпечної поведінки та здорового способу життя, дотримуються особистої гігієни, спритно виконують основні рухи, люблять рухливі ігри. Проте, потребує вдосконалення виконання норм безпеки при роботі на дослідницьких ділянках.

Більшість дітей 80% повністю засвоїли трудові навички та навички із самообслуговування. Але, не повній мірі сформовані навички пошуково-дослідницької діяльності. Так, згідно моніторингу, молодша №1 група 48%, молодша №2 група 52%, середня група 66% старша №2 76%, старша №2 78%.

Оперують старші дошкільники математичними процесами: 90% вміють лічити в межах 10, але класифікувати, розв’язувати прості задачі і приклади без сторонньої допомоги можуть лише 68% дітей . В загальному 76% дошкільнят повністю оволоділи програмовими вимогами з математики. Повністю засвоїли програму з пізнавального розвитку молодша група №1 68%, молодша група №2 60%, середня група 70%, старша група №1 78% старша №2 88%. Але, лише 48% дітей виявляють творчу ініціативу, можуть здійснювати самостійний вибір, вміють висувати гіпотези, припущення, доводити свою точку зору. 72% вміють висловлюватись розумно, послідовно, спираючись на знайомі закономірності, здійснюють класифікацію предметів за певними ознаками, вміють аналізувати, порівнювати

За підсумками контрольного вивчення рівня знань дітей за 2017-2018 рік визначено, що в середньому по ДНЗ високий рівень засвоєння знань мають 28% дітей, середній — 66 %, низький — 6 % .

 

Таким чином ми бачимо, що програмові завдання на 2017-2018 н.р. виконані.

 

На наступний рік пріоритетними завданнями закладу буде: забезпечення державної політики в галузі освіти, робота по збереженню психоемоційного та фізичного здоров’я дітей шляхом формування морально-фізичних якостей, зміцнення здоров’я дошкільнят через оздоровче спрямування освітнього процесу, розвиток усебічно розвинутої, цілісної особистості, здатної до критичного мислення, виховання дитини з активною життєвою позицією, яка діє відповідно до морально-естетичних принципів і поважає права і гідність інших людей.

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites